کوردی English

دفتر روابط بین الملل

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

دفتر روابط بین‌الملل و همکاریهای علمی در مهر ماه سال 1389 برای هماهنگی و اجرای فعالیت های بین المللی دانشگاه کردستان تاسیس شد. مفهوم بین المللی شدن آموزش عالی یکی از ارکان اساسی در عرصه اقتصاد دانش جهانی است و جامعه را از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی تحت تأثیر قرار می دهد. از این رو نياز به تعويض آموزش سنتيِ معلم محور با نوع جديد يادگيري که مبتنی بر ايجاد، اعمال، بررسي و ادغام دانش و يادگيری مشترک است، بسيار حائز اهمیت میباشد. فعالیت‌های دفتر روابط بین الملل و همکاریهای علمی در جهت دستیابی به این اهداف است.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  تهیه و ایجاد راهکارهایی جهت بین المللی سازی دانشگاه و تدوین برنامه عملی مرتبط با آن. کارهایی برای پیشبرد و توسعه برنامه های بین المللی خود شامل توافقنامه های بین المللی، فرصت های مالی، اطلاعات در مورد مبادلات دانشجویی، شرکت در بازدیدهای دانشگاهی.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  رسیدگی به همه مسائل مربوط به تفاهمنامههای همکاری های علمی بین المللی و ملی.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  رسیدگی به تمام مکاتبات رسمی خارجی.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  انجام امور مربوط به مشارکت فعالان دانشگاهی در نشست ها و سمینارهای علمی بین المللی در خارج از کشور.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  ارائه خدمات مربوط به اعضا هیأت علمی دانشگاهی در خارج از کشور برای همکاریهای علمی-دانشگاهی و تدریس.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  دعوت از کارشناسان یا دانشگاهیان ایرانی و غیر ایرانی (که در خارج از کشور زندگی می کنند) برای همکاری‌های علمی دانشگاهی. میزبانی از هیأت‌های دانشگاهی بین المللی و دیگر نهادهای دولتی به دانشگاه کردستان.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  مکاتبات لازم با دفتر همکاری‌های علمی- بین المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ایران جهت صدور ویزای مهمانان خارجی رسمی دانشگاه.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  سازماندهی کنفرانس‌های بین المللی و تهیه بودجه برگزاری آن.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  ایجاد توافقنامه‌های استراتژیک و مدیریت مشارکت و همکاری‌های سازمانی.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  تهیه بروشورهای دانشگاهی به زبان‌های انگلیسی، فارسی، کردی و عربی. علاوه بر این، جمع آوری و ترجمه تمام اطلاعات لازم برای بازاریابی و تبلیغ خدمات دانشگاه برای دانشجویان و سازمان‌های مؤثر در قالب های مختلف رسانه ای.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  ساماندهی امور دانشجویان بین المللی از قبیل:

     [icon name="circle-o" class="circle-o" unprefixed_class=""]  بررسی درخواست های دانشجویان بین المللی که مدارک خود را از طریق ایمیل یا به صورت شخصی به دانشگاه تحویل دادهاند و تعیین دارا بودن معیارها، مدارک و اطلاعات لازم جهت تحصیل در دانشگاه

     [icon name="circle-o" class="circle-o" unprefixed_class=""]  ارسال مدارک دانشجویان به معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه جهت صدور پذیرش اولیه

     [icon name="circle-o" class="circle-o" unprefixed_class=""]  ارسال مدارک به سازمان امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای تایید پذیرش نهایی و صدور ویزا و اقامت دانشجویی،

     [icon name="circle-o" class="circle-o" unprefixed_class=""]  انجام ثبت نام اولیه از دانش آموزان و سپس مراجعه آنها به واحدهای اداری مربوطه برای تکمیل ثبت نام، اسکان، کارت دانشجویی و پرداخت هزینه‌های تحصیلی

     [icon name="circle-o" class="circle-o" unprefixed_class=""]  بیمه کردن تمام دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل دانشگاه

     [icon name="circle-o" class="circle-o" unprefixed_class=""]  ارائه اطلاعات آماری در مورد دانشجویان خارج از کشور به ادارات داخلی و سازمان های خارجی در صورت نیاز.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  به روز رسانی اطلاعات وب سایت روابط بین الملل و همکاری علمی.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  مکاتبات اداری با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مسائل مربوط به ویزا و ارز خارجی دانشجویان و اعضاء هیأت علمی دانشگاه.

[icon name="circle" class="" unprefixed_class=""]  صدور گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی در صورت درخواست.

دکتر عبدالله حسن زاده
مدیر گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان
دکتر قباد شفیعی
معاون گروه همکاری های علمی و بین المللی دانشگاه کردستان
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.