کوردی English

شرايط پذيرش دانشجوي بين‌الملل

شرايط عمومي:

توضيح: اگر متقاضي ادامه تحصيل یکی از مقاطع تحصیلی قبلی خود را در يکي از دانشگاه­ها و يا مؤسسات آموزش عالي جمهوري اسلامي ايران گذرانده باشد و با موفقيت فارغ­التحصيل شده باشد، نيازي به آموزش مجدد زبان فارسی نخواهد داشت.

 

 

شرایط اختصاصی:

الف) مقطع کارشناسی

۱- متقاضیان ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی باید داراي مدرک ديپلم (معادل پايان دوره تحصيلات متوسطه در ايران) و پيش دانشگاهي يا معادل آن باشند و معدل کل آنها 10 از 20 و يا 50 از 100 باشد.

۲- مدارک تحصیلی و ریز نمرات صادره از دانشگاه‌های کشور متبوع متقاضي بايد به تأييد سفارت و يا يکي از نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در کشور متبوع متقاضي رسيده باشد.

۳- اخذ موافقت گروه آموزشی بر اساس شاخص‌­های مصوب.

 

ب) مقطع کارشناسی ‌ارشد

۱- متقاضیان مقطع کارشناسی ‌ارشد باید مدرک کارشناسی معتبر داشته باشند و معدل کل آنها حداقل 12 از 20 و يا 60 از 100 باشد. اگر معدل يک متقاضي بين 10 تا 12 و يا 50 تا 60 باشد، در صورت موافقت گروه آموزشي مربوطه، ممکن است داوطلب به صورت مشروط پذيرفته شود و در طول تحصيل موظف به گذراندن تا 12 واحد دروس جبراني مقطع تحصيلي قبلي باشد.

۲- مدارک تحصیلی و ریزنمرات صادره از دانشگاه‌های کشور متبوع متقاضي بايد به تأييد سفارت و يا يکي از نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در کشور متبوع متقاضي رسيده باشد.

۳- اخذ موافقت گروه آموزشی بر اساس شاخص‌­های مصوب.

 

ج) مقطع دکتری

1- متقاضیان مقطع دکتری باید مدرک کارشناسی و کارشناسي ارشد معتبر داشته باشند.

2- معدل کل دوره کارشناسي ارشد آنها حداق 12 از 20 و يا 60 از 100 باشد. اگر معدل يک متقاضي بين 10 تا 12 و يا 50 تا 60 باشد، در صورت موافقت گروه آموزشي مربوطه، ممکن است داوطلب به صورت مشروط پذيرفته شود و در طول تحصيل موظف به گذراندن تا 12 واحد دروس جبراني مقطع تحصيلي قبلي باشد.

3- مدارک تحصیلی و ریز نمرات صادره از دانشگاه‌های کشور متبوع متقاضي بايد به تأييد سفارت و يا يکي از نمايندگي‌هاي جمهوري اسلامي ايران در کشور متبوع متقاضي رسيده  باشد.

4- دریافت تأييديه ارزشيابي مدارک تحصيلي قبلي براي متقاضياني که مقاطع قبلي خود را به صورت نيمه‌ حضوري و يا غير حضوري در خارج از کشور گذرانده‌اند.

5- اخذ موافقت گروه آموزشی بر اساس شاخص‌­های مصوب.

6- بعضي از گروه­هاي آموزشي ممکن است براي پذيرش نهايي با داوطلب مصاحبه حضوري و يا مجازي برگزار نمايد که داوطلب بايد اين مرحله را هم با موفقيت بگذراند.

توضيح 1: پذیرش دانشجویان بین‌الملل در مقاطع تحصیلات تکمیلی و به شیوه پژوهش محور مطابق آئین‌­نامه‌­های مربوطه انجام می­‌پذیرد.

توضيح 2: متقاضیان دوره­‌های تحقیقاتی پسا دکتری بر اساس آئین‌­نامه­‌های مربوطه و در رشته‌­های دایر در دانشگاه پذیرش می‌­شوند.