کوردی English

برنامه افق اروپا

 

چشم انداز 2020 بزرگترین برنامه تحقیقات و فناوری اتحادیه اروپا است که با بودجه ای بالغ بر 77 میلیارد یورو در خلال سال های 2014 تا 2020 در حال انجام است و محققان سراسر جهان می توانند در این برنامه شرکت کنند. اخیرا نام کشورمان نیز در لیست کشورهایی که میتوانند در این برنامه مشارکت داشته باشند آمده است. برای آشنایی با این برنامه تحقیقاتی اینجا کلیک کنید.

 

همکاری در قالب چشم انداز 2020 به دو صورت قابل انجام است:

1- جذب گرنت های تحیقاتی
اولویت های تحقیقاتی اتحادیه اروپا در قالب چشم انداز 2020 در سه مورد کلی خلاصه می شوند که عبارتند از:
الف)Excellent Science
ب) Industrial Leadership
ج) Societal Challenges
برای جزییات بیشتراینجا کلیک نمایید

 

2- همکاری به عنوان ارزیاب یا داور طرح های تحقیقاتی که برای این مورد شخص باید به عنوان کارشناس در سایت اتحادیه اروپا ثبت نام کند و در خلال ارزیابی علاوه بر دریافت دستمزد برای داوری طرح ها امکان در اختیار داشتن پروپوزال های ارائه شده و آشنایی با جهت گیری های تحقیقاتی جهانی، نحوه مشارکت در طرح های اتحادیه اروپا و نیز آشنا شدن با تیم ها و محققین مرتبط با حوزه کاری خود را خواهید داشت. اطلاعات بیشتر در این لینک قابل دسترس است:

با توجه به بودجه های فوق العاده قابل جذب در چشم انداز 2020 و درصد موفقیت زیاد پروپوزال های ارائه شده (بخش قابل توجه بودجه یعنی 37.1 میلیارد یورو برای سالهای 2018، 2019، و 2020 باقی مانده است) پیشنهاد می شود که همکاران گرامی سایت لینکهای ارایه شده در ادامه را به دقت مطالعه کنند. لازم به ذکر است که امکان اقدام مستقیم برای این پروژه ها میسر نبوده و تنها بعنوان پارتنر در یک کنسرسیوم اروپایی (تشکیل شده از چند دانشگاه و کمپانی اروپایی) می توان مشارکت داشت. بنابراین اولین قدم یافتن اولویتهای تحقیقاتی، و سپس یافتن پارتنرهای اروپایی می باشد.

 

و اولویتهای تحقیقاتی (بهمراه جزییات و ددلاین هرکدام) برای سالهای باقیمانده 2018، 2019، و 2020 در لینکهای زیر قابل دسترسی می باشد.

 

یکی دیگر از قسمت های بسیار جذاب چشم انداز 2020 مربوط به Marie Skłodowska-Curie actions است که با استفاده از گرنت های مربوط به آن امکان جایابی محققین برای حضور در دانشگاه های اروپایی را فراهم می کند و کلیه هزینه های مربوطه بر عهده اتحادیه اروپا می باشد. به منظور کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه اینجا کلیک نمایید.

 


ادامه برنامه چشم‌انداز2020 در سال‌های 2021 تا 2027 تحت عنوان برنامه چشم‌انداز اروپا

 

 

چشم انداز اروپا بزرگترین برنامه تحقیقات و فناوری اتحادیه اروپا است که با بودجه ای بالغ بر 100میلیارد یورو در خلال سال های 2021 تا 2027 در حال انجام است و محققان سراسر جهان می توانند در این برنامه شرکت کنند.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر اینجا کلیک کنید