کوردی English

معرفی مرکز

معرفی مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان

 

مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه کردستان از تاریخ 1396/01/20 مجوز فعالیت خود را از وزارت علوم اخذ نمود و از همان ابتدا فعالیت‌های خود را در زمینه آموزش زبان فارسی به دانشجویان خارجی آغاز نمود. ساختمان این مرکز در تاریخ 1398/08/25 با حضور جناب آقای دکتر بهادر باقری معاون اجرایی و گسترش زبان فارسی و ایران‌شناسی در دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور و آقای دکتر عبدالحمید علیزاده مدیرکل محترم امور دانشجویان غیر ایرانی وزارت علوم و دکتر صادقی ریاست دانشگاه ،در دانشگاه کردستان افتتاح شد.

 

 


زبان آموزان پس از ثبت نام الکترونیکی شهریه خود را واریز نموده و در بدو ورود از آنها آزمون تعیین سطح به عمل می‌آید و پس از مشخص شدن سطح زبان آموزی به کلاس‌های حضوری یا مجازی راهنمایی می‌گردند.


 

در طول دوره زبان آموزان غیر از یادگیری دروس آموزشی زبان فارسی، با فرهنگ و تمدن ایران آشنا می‌گردند و در همین راستا در معیت مدرسان مرکز از اماکن دیدنی، تفریحی و گردشگری شهر سنندج و استان‌های همجوار بازدید و در دو نوبت اکران فیلم در سینما بهمن سنندج شرکت می‌نمایند.

پخش فیلم با موضوع‌های اجتماعی و به منظور تقویت سطح شنیداری در راستای برگزاری کلاس‌ها در سالن‌های آمفی تئاتر دانشگاه هر دو هفته یکبار صورت می‌گیرد.

 

 


با توجه به سیاست‌های دانشگاه کردستان در جذب دانشجویان بین‌المللی، از زبان آموزان کمترین شهریه نسبت به سایر مراکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان کشور دریافت می‌گردد.


 

از سال 1397 آزمون بین‌المللی سامفا در این مرکز برگزار می‌گردد و در هر دوره زبان آموزان قابل توجهی از سراسر مراکز کشور در این مرکز ثبت نام نموده و تا جایی که در دو دوره تعداد شرکت کنندگان آزمون سامفا در این مرکز به میزان حداکثری در سطح کشوری رسید و آمار زبان آموزان این مرکز که نمرات عالی دریافت نمودند به نسبت زبان آموزان سایر مراکز در سطح کشور بسیار چشمگیر بوده است.

 

 


در پایان دوره‌های آموزشی از زبان آموزان آزمون پایان دوره به عمل آمده و گواهینامه شرکت در دوره آموزشی اعطا می‌گردد.

 


 

اطلاعات تماس

تلفن مستقیم: +988733660064

داخلی: 2601

ایمیل مرکز: plc@uok.ac.ir

ایمیل مدیر مرکز: y.asaadi@uok.ac.ir