17 09 2021

بر گزاری دومین نشست مجازی هم‌اندیشی با دانشجویان بین‌الملل دانشگاه کردستان

بر گزاری اولین نشست مجازی هم‌اندیشی با دانشجویان بین‌الملل دانشگاه کردستان

دومین نشست مجازی هم‌اندیشی با دانشجویان بین‌الملل دانشگاه کردستان روز شنبه مورخ ۱۳۹۹/۳/۲۴ از ساعت ۲۲:۰۰ الی ۲۴:۰۰ با حضور جناب آقای دکتر محمد رزاقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، آقای دکتر علی سلیمان جهان مدیر امور آموزشی، آقای دکتر قباد شفیعی مدیر امور بین‌الملل، آقای دکتر کامران چپی مدیر دانشجویان بین‌الملل، کارشناسان مدیریت امور بین‌الملل دانشگاه و جمع کثیری از دانشجویان بین‌الملل در بستر فضای مجازی برگزار گردید.

 

این جلسه در راستای بررسی مشکلات آموزشی و دانشجویی دانشجویان بین­الملل در رابطه با آموزش مجازی و همچنین اطلاع­رسانی بیشتر به دانشجویان بین‌الملل در خصوص آخرین تصمیمات آموزشی دانشگاه کردستان در مورد امتحانات پایان­ترم در ایام شیوع ویروس کرونا و فراهم نمودن بستر مناسب برای ادامه تحصیل آنها تشکیل گردید.

در ابتدای این جلسه، مدیر امور بین‌الملل و مدیر دانشجویان بین‌­المللی دانشگاه با ایراد سخنانی، ضمن ابراز ناخرسندی از شرایط پیش‌آمده به دلیل شیوع ویروس کرونا که منجر به عدم حضور دانشجویان بین­‌الملل در دانشگاه کردستان گردید، برگزاری جلسات هم‌­اندیشی را در راستای پاسخگویی به سؤالات و ابهامات دانشجویان و همچنین رفع موانع و مشکلات مربوط به تحصیل آنها مفید و مؤثر دانستند. سپس جناب آقای دکتر رزاقی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، آخرین مصوبات آموزشی دانشگاه را در زمینه­‌های الف) نحوه برگزاری امتحانات مجازی پایان­ترم، ب) شرایط حذف تک­درس، ج) شرایط حذف نیمسال تحصیلی و د) جدیدترین برنامه امتحانات پایان­ترم را به اطلاع دانشجویان بین­الملل رساندند. در ادامه، دانشجویان حاضر در جلسه مشکلات و نگرانی­های آموزشی و دانشجویی خود را مطرح نمودند که مهمترین دغدغه­های آنها در رابطه با نحوه برگزاری امتحانات پایان­ترم، نحوه پرداخت شهریه تحصیلی، تمدید اقامت تحصیلی، برگزاری دوره‌های آموزش زبان فارسی، نحوه ارائه و ثبت پروپوزال، دریافت دانشنامه و موارد متفرقه دیگر بود که مسئولین حاضر در جلسه به تک تک سؤالات دانشجویان پاسخ درخور ارائه نمودند. این جلسه به مدت ۲ ساعت ادامه یافت و رأس ساعت ۲۴:۰۰ پایان پذیرفت.

شایان ذکر است که در حال حاضر نزدیک به ۵۰۰ دانشجوی بین‌المللی از کشورهای سوریه، افغانستان و اقلیم کردستان عراق در دانشگاه کردستان مشغول به تحصیل هستند که به دلیل شیوع بیماری کرونا از اواسط اسفندماه ۹۸ به کشور خود بازگشته‌اند و در ترم تحصیلی جاری بصورت مجازی در کلاسهای درس خود حاضر شده‌اند.