روز پنج شنبه ۲۸ بهمن جلسه مشترکی مابین گروه زمین دانشکده علوم و دانشکده منابع طبیعی دانشگاه کردستان با دانشکده علوم زمین دانشگاه برسلاو لهستان برگزار گردید و طرفین به منظور فرصت‌­های همکاری­ مشترک به بحث و گفتگو پرداختند.


 

دکتر فواد قاسمی نماینده بین‌الملل دانشکده علوم، دکتر حبیب الله محمدی نماینده بین الملل دانشکده منابع طبیعی، دکتر فرهاد احمدنژاد نماینده گروه زمین و دکتر وحید زمانی از دانشکده منابع طبیعی در این جلسه حضور داشتند. دکتر ماگدالنا ماتوسیاک-مالک و دکتر آدریانا تروجانوسکا-الیچور از طرف دانشگاه لهستانی نیز در این جلسه شرکت نمودند.

جلسه با سخنرانی اولیه دو طرف و معرفی اعضای شرکت کننده شروع گردید و سپس نمایندگان هر گروه سخنرانی و گروه‌­های مربوطه را معرفی نمودند. پس از آن در بخش پایانی در مورد همکاری­‌های بین‌الملل دو طرف به بحث و گفتگو پرداختند. بر اساس توافقات انجام شده ظرف چند هفته آینده جلسه‌­ایی دیگر جهت آشنایی اعضای هیات علمی و پتانسیل‌­های دو طرف با ذکر جزئیات بیشتر برگزار خواهد شد. همچنین طرفین در استفاده از برنامه تبادل استاد/دانشجو به توافق اولیه­‌ایی رسیدند که در قالب این طرح حداکثر ۳ دانشجو و ۳ استاد بهره خواهند برد. همچنین طرفین برای برگزاری مدرسه و وبینارهای مشترک به توافق اولیه رسیدند که بزودی برنامه آن نهایی خواهد شد.


 

دانشکده علوم زمین دانشگاه برسلاو بر اساس سازمان رتبه­‌بندی تایمز در رتبه ۶۰۱ تا ۸۰۰ گروه‌­های برتر جهان است. همچنین این دانشگاه ۶مین دانشگاه برتر کشور لهستان می‌­باشد.